Valnetas

Nemokumo administravimas

Pagrindinis Juridinių asmenų restruktūrizavimo administravimas

Juridinių asmenų restruktūrizavimo administravimas

Lietuvos teismų praktikoje yra pasisakoma ir laikomasi pozicijos, kad bankroto byla negali būti keliama, o turi būti keliama restruktūrizavimo byla tokiems juridiniams asmenims, kurie turi laikinų finansinių sunkumų.

Juridinis asmuo turintis laikinų finansinių sunkumų yra laikomas, toks juridinis asmuo, kuris yra mokus ilguoju laikotarpiu, tačiau einamuoju metu susiduria su finansiniais sunkumais vykdant įsipareigojimus savo darbuotojams, tiekėjams, valstybinėms institucijoms ir kitiems kreditoriams.

Restruktūrizavimas – būdas atstatyti ilgalaikį įmonės mokumą, atsiskaityti su kreditoriais ir išvengti bankroto.

Juridinio asmens restruktūrizavimo procesas – ūkinės veiklos rūšies pakeitimo, gamybos modernizavimo, darbo organizavimo tobulinimo, įmonės turto ir/ar jo dalies pardavimo, kitų dukterinių ir/ar patronuojančių juridinių asmenų turto priėmimo juos jungiant ar skaidant, techninių, ekonominių bei organizacinių priemonių, skirtų įmonės mokumui atkurti, įgyvendinimas, įmonės įsipareigojimų kreditoriams dydžio bei vykdymo terminų pakeitimas.

Juridinio asmens restruktūrizavimo metu įmonės vadovybė nepraranda savo įgaliojimų ir valdo įmonę. Paskirtasis restruktūrizavimo administratorius turi teikti aktyvią ir visapusišką pagalbą juridiniam asmeniui, jo vadovybei. Jis ir prižiūrėtojas, ir patarėjas, ir konsultantas.

Mūsų įmonės darbuotojai paminėtas funkcijas atliks Jums ruošiantis restruktūrizavimo procesui ir visose paskesnėse restruktūrizavimo procedūrose.